تازه ها

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: نقد و برسی دوبله و فیلم پالپ فیکشن

1. Top | #1
    Awards:
    Discussion Ender

عنوان کاربر
    گروه نقد و بررسي
    شماره عضویت
    783
    Level
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    تشکر شده 18 بار در 16 ارسال
    حالت من : Narahat

نقد و برسی دوبله و فیلم پالپ فیکشن

سلام به تمام عزیزان کاربران مدیران اسپایدرها مدیر کل که قراره به من مدال بده

نقد و برسی میکنیم فیلم پالپ فیکشن رو
    این فیلم رو آقا خسرو یاد من انداخت و من هم متوجه شدم که کار به این قوییییییعههه
    از زیر دستام در رفته

اما هرگز نمیزارم چنین شود و چنان شود پس به معرفی این فیلم و دوبله اون میرسیم.

این فیلم رو آقای تارنتینو سال 94 ساخته نامزد چند تا اسکار شده و همه چی گرفت الا بهترین فیلم سال(از خواص اسکار)اینه
    جان تراولتا جايزه بهترين بازيگر مرد رو برد.ال جکسون جايزه بازيگر مکمل مرد رو .و اوما تورمن هم نامزد دريافت جايزه اسکار شد.

جايزه بهترين فيلمنامه رو تارنتينو گرفت.قرار بود نقش وينسنت رو مايکل مدسون بازي کنه که ايشون قبول نکرد و تراولتا اون نقش رو گرفت

و فکر کنم الان بفهمه چه اشتباهي کرده..البته شايد همون موقع هم متوجه شده باشه.

خيليها ميگن اين فيلمجان تراولتا رو مطرح و معروف کرد.خيليها هم ميگن بازي عالي اون فيلم رو مطرح کرد ولي سواي اين که

کي کي رو مطرح کرد بايد گفت که هر دو مورد درسته.هم بازيگري قوي بود هم فيلمنامه.
    (در اين مورد التماس ميکنم نظر بدين)

من خيلي در مورد فيلم نميگم خودتون ببينيد لذتش بيشتره ما فقط به يه سري از موارد ميرسيم

موسقي تيتراژ اون يه کار يوناني دهه 60 هست.کلا هیچ موزیک جدیدی برای این کار ساخته نشد همه رو از اینور و اونور برداشتن.

يه صحنه جالب اينه که آقاي جان تراولتا سه مرتبه ميره دستشويي و هر بار که بيرون ميياد

يه گندي زده شده يا يه اتفاق مهم مي افته.اگه دقت نکردين دقت کنيد براتون خوبه..

اکثر منتقدا ميگن چيز جالب اين فيلم در اينه که شما نميتونين خيلي در موردش حدس بزنيد و هر لحظه يه اتفاق جديد مي افته.

لازمه اينم بگم که حتما فيلم لعنتيهاي بي آبروي همين آقا رو ببينيد که کار بسيار با ارزشي هست

و اما در مورد دوبله اون بايد بگم که شايد کمتر کسي فکرش رو ميکرد که اين فيلم با اون همه ديالوگ

عاميانه و حرفهاي رکيک که زده ميشه بتونه به يکي از استادانه ترين دوبله هاي تاريخ ايران تبديل بشه

اين فيلم بمباران ديالوگ بوده و بدتر از همه فوحشهايي بود که تو اين فيلم داده ميشد.

بنده خدا آقاي امير هوشنگ زند براي ترجمه اينکار خيلي زحمت کشيد و کمي بيشتر از يک کار ارائه داد.(بعضیها یاد بگیرن)و البته اگه کسي قدرش رو بدونه.

براي نمونهتو يه صحنه که آقاي کريستوفر واکن وارد صحنه ميشه کلمه اي رو نزديک 20 بار ميگه که واقعا چرخوندنش براي يه جمله

قابل به قبول براي ايرانيها و از طرفي ناظران کار سختي بود.تو ايران با اين همه محدوديت

همچين هنر نمايي واقعا يک فوق هنره.شما هم محدوديت در ترجمه و بيان دارين هم همگام سازي.

آقاي زند در انتخاب صداها هم استادانه کار کرد.صداي منوچهر والي زاده انتخاب درستي به جاي جان تراولتا بود.

حسين عرفاني عالی به جای ساموئل ال جکسون دوبله کرد.تورج مهرزاديان به جاي هاروي کايتل.

نگين کيانفر جاي اوما تورمان.بهمن هاشمي جاي وينگ رمز.چنگيز جليلوند جاي بروس ويليس.

به انتخاب آقاي جليلوند توجه کنيد.دقيقا جاي شخصيتي قرار گرفته که رسته کاريش بوده.

اينها ميشن انتخاب دقيق و درست.البته خود آقاي امير هوشنگ زند رو که هم مترجم بود هم مدير دوبلاژ و هم دوبلور که جاي تارانتينو

حرف زد از ياد نميبريم.اون کارگردان تو فيلم خودش بازي کرد و مدير دوبلاژ هم به جاش دوبله کرد.جالبه نه؟؟

ايشون تو اين کار واقعا سنگ تمام گذاشتن و من به ايشون آفرین میگم
    و البته از طرف این جمع

لطفا طبق معمول هميشه

1-نظر بدین شماها کشتین من رو با نظر ندادن هاتون

2-آقا خسرو اگه کسی رو جا انداختمم یا مطلبی هست که نگفتم فورت مراجعه کنید جهت مرمت کاری

2. کاربر مقابل از center عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

H@T@M (جمعه ۱۱-۱۱-۱۳۹۲)

3. Top | #2
    Awards:
    Master Tagger

عنوان کاربر
    مدیر کـــــــــل باشگاه
    شماره عضویت
    8
    Level
    1
    تشکر شده 544 بار در 176 ارسال
    با درود

بسیار عالی

دوبله این فیلم در چند سال گذشته از دیدگاه بنده بهترین بوده است .

در دوبله این اثر زیبا ، ریزه کاری های بسیار زیبایی صورت گرفته .

بویژه همانگونه که دوست گرامیم آقا مهدی بزرگوار فرمودند ، از ترجمه زیبا گرفته تا گزینش درست صدا ها .

در این فیلم واژه های خاص زیادی داریم ( بد دهنی افراد ) ، بنابر این ترجمه اش بسیار دشوار بود ، که جناب آقای زند به زیبایی این ترجمه را انجام دادند ، از دیدگاه بنده یک کلاس آموزشی برای مترجمین گرامی ، حتی چند ناسزا ابداع کردند که به دیالوگ های اصلی فیلم نزدیک تر باشد .

ما ناسزا را نمی پذیریم ، اما اگر این واژه ها رویهمرفته سانسور می شدند اندیشه ام این است که این اثر دیگر اثر جالب و کارسازی نمی بود و به گفته دیگر در نسخه دوبله،بی چون و چرا نابود می شد . چون افراد در این فیلم آدم های خوبی نیستند ، و از اوباش و گنگستر های بسیار خطرناک امریکا هستند .

بنابر این چنین افرادی ، هماره واژه های بسیار خوب بکار نمی برند ( دست کم بیننده ها چنین چشمداشتی ندارند ) .

بنابراین ترجمه درست در کارها ، بسیار گرانمایه می باشد . ترجمه این کار بسیار خوب بود .

و دوبله این فیلم : گزینش آواها بسیار خوب بود .

در مورد گوینده ها فرمودید .

از نخست آغاز می کنم .

گوینده تیتراژ آغازین : جناب آقای پیام حسینیان ، افسوس که اکنون در ایران نیستند .

وینسنت ( جان تراولتا ) : منوچهر والی زاده

جولز ( سموئل ال جکسون ) : حسین عرفانی

رینگو یا همان پاپکین ( تیم راس ) : کسری کیانی ، در همان سکانس گوینده نقش هانی ماری یا همان یولاندا( آماندا پلامر ) : شوربختانه این نام را نمی دانم دوستانی که می دانند بگویند .

لنس ( اریک استولز ) : وحید منوچهری

بوچ ( بروس ویلیس ) : چنگیز جلیلوند

مارسلوس والاس ( وینگ رامس ) : بهمن هاشمی

ماروین ( فیل لامارن ) : اگر درست در خاطرم مانده باشد غلامرضا الماسی

فابین ( ماریا د مدیروس ) : افسانه پوستی

جودی ( روزانا آرکوتی ) : فریبا رمضانپور

زد ( پیتر گرین ) : منوچهر زنده دل

میا والاس ( اوما تورمان ) : نگین کیانفر

پاول ( پاول کالدرون ) : محمود فاطمی ( ایشان چند نقش دیگر را نیز گفته اند )

سروان کونس ( کرستوفر واکن ) : سعید مظفری

جیمی دیمیک ( کوئنتین تارانتینو ) : امیر هوشنگ زند

وینستون ولف ( هاروی کیتل ) : تورج مهرزادیان

البته اینها گویندگانی هستند که در خاطرم مانده است ، کاستی را به بزرگواری خودتان ببخشید .

اگر در مورد دیگر گویندگان این فیلم آگاهی دارید در مورد آنها برای ما نیز بنویسید .

به امید خدا در پست آینده در مورد خود فیلم هم گفتگو خواهیم کرد .

با آرزوی پیروزی برای شما و سپاس از پست بسیار زیبایتان .
    آنهایی که به اندازه ی بایسته دیوانه اند

تا خود را توانا به دگرگونه ساختن دنیا بدانند

همان هایی اَند که چنین می کنند

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

4. Top | #3
    Awards:
    Discussion Ender

عنوان کاربر
    گروه نقد و بررسي
    شماره عضویت
    783
    Level
    1
    نه دیگه نشد

یه مطلب گفتم اضافه کن.

در مورد تراولتا و فیلم نگفتی.یا در مورد سبک نوین این کار بعد سگدانی.یا اینکه روایط خطی اون چطور بود.یا چرا معروف شد به داستانهای عامه پسند.

شما باید در ادامه مواردی رو بگی که من نگفتم.اشتباه میگم بگو اشتباه میگی؟؟

برای مثال از تمام مدیران و کاربران فعال ما میپرسم..نظرتون در مورد بازی تراولتا و ال جکسون چی بود؟

همینطور روند داستانی که پیش رفت؟یعنی اول و آخر ماجرا؟!!

5. Top | #4
    Awards:
    Discussion Ender

عنوان کاربر
    گروه نقد و بررسي
    شماره عضویت
    783
    Level
    1
    سلام

دیدم کسی طبق معمول همیشه چیزی نگفته.نه نظری.نه حرفی.نمیدونم والا ولی اینجوری نباید پیش بره به خطر همین به جای بقیه بازم خودم میگم

اینکه جان تراولتا فیلم رو مطرح کرد یا فیلم جان تراولتا رو در ابتدا توجه همه رو جلب میکنم به یه کار مشابه که قبل این ساخته شده بود.

سگ دانی روایت چند خلافکار که هر کدوم به شرح موضوع خودشون میپردازن.داستان از الگوی مشابه پالپ استفاده کرده بود اما به محبوبیت و البته

معروفیت این کار نرسید.خیلی از منتقدین بزرگ از جمله بزرگترینشون یعنی خودم
    نظر به این داشتن که فقدان یک بازیگری مناسب یا بازیگردانی قوی

باعث شده بود سگ دانی مثل پالپ فیکشن نشه.یعنی عملا بازی جان تراولتا رو بسیار مهم در موفقیت اون معرفی کردن.اینجا به یه مورد دیگه بر میخوریم

اینکه میشه گفت کار سگدانی در یک محیط بسته بوده و بیشتر صحنه های اون در یک انبار گرفته شده.یعنی بیش از 80 درصد فیلم اینجور پیش رفت.

پس نمیشه اون رو با این فیلم که در نماهای بسیار مختلف گرفته شده برابر یا همسان قرار داد.مورد بعدی خود جان تراولتا بود که تا قبل از این کار تقریبا در هیچ کار

موفق و بزرگی اجرای نقش نکرده بود و با بازی در این فیلم به محبوبیت لازم میرسه.شخصیت مقرور و خودشیفته اون به همراه یک چهره بی تفاوت و بی حوصله

حتی زمانی که تو یه دردسر افتادن و فردی برای کمک میاد ازش انتظارهای بیمورد داره که شطونه میگه بزنم ....نشون میده که بسیار خوب تونست این حس رو به

بیننده انتقال بده.اما باز بر میگردیم به یه مورد دیگه اون فیلمنامه این اثر هست که تمام جوایز اون سال رو درو کرد یعنی میشه گفت فیلمنامه بسیار قوی بوده.

چرا من یکی از این میگم یکی از اون
    به هر حال داشتم میگفتم..اما در سوی دیگه ما میبینیم بازیگران هم مردها جایزه اسکار گرفتن و زنها نامزد دریافت اون شدن.

با توجه به بازی خوب بازیگران و از طرفی فیلم نامه قوی من خودم طبق اختیاراتی که خودم به خودم دادم نظرم رو اعلام میکنم که..........

این فیلم یک کار بینظیر بود.فیلم نامه اون بسیار قوی بود.بازیگران بسیار خوب ایفای نقش کردن و هر دو تای این عوامل باعث شد که فیلم پالپ فیکشنتبدیل بشه به یک اثر استادانه و یک شاهکار و در صنعت سینما این موارد خیلی کم پیش مییاد حالا بیست نما یا ده نما رو نمیدونم
    ولی تو سی نما کم پیش مییاد خداوکیلی.

حالا بیاین نظر بدین تا قاطی نکردم

6. کاربر مقابل از center عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

H@T@M (جمعه ۱۱-۱۱-۱۳۹۲)

7. Top | #5
    Awards:
    Master Tagger

عنوان کاربر
    مدیر کـــــــــل باشگاه
    شماره عضویت
    8
    Level
    1
    با درود

آقا مهدی پست شما در مورد دوبله فیلم بود ، بنده هم در مورد دوبله این فیلم نوشتم .

اما نوشته بودم در ادامه در مورد خود فیلم نیز خواهم نوشت .

اما خود فیلم .

فیلنامه که بسیار زیبا نوشته شده بود .

بویژه بخش بندی داستان .

شخصیت پردازی بسیار خوب کار شده بود .

بازیگرها که بسیار زیبا بازی کرده بودند .

موسیقی هم بسیار خوب گزینش شده بود .

نمی دانم چه بگویم ، در یک واژه بسیار بسیار زیبا .

اما بازی جان تراولتا ، بی شک زیبا ترین بازی ایشان در پالپ فیکشن بود .

بویژه سکانس رقص ایشان با اوما تورمان که شوربختانه در نسخه های دوبله حذف شده بود ، هر دو کرکتر در این سکانس عالی بودند .

تراولتا به حدی زیبا بازی می کند ، با این که شخصیت منفیست ، اما بیننده به هیچ عنوان دوست ندارد که این شخصیت از داستان حذق شود .

در مورد ال جکسن ایشان هم بهترین بازی خود را در این فیلم به نمایش گذاشتند ، در سکانسی از فیلم که او و جان تراولتا برای گرفتن بدهی می روند ، بازی جکسن بی نظیر بود .

یا بروس ویلیس در نقش مشت زن ( بوچ ) بسیار زیبا بازی کرده بود ، یک سکانس وقتی که همسرش ساعت خانوادگی شان را جا می گذارد او مانند بچه ها به بالا و پایین می پرد ، سکانس جالبی بود .

اوما تورمان بسیار زیبا بازی کرده بود ، بسیار عالی .

در کل همه بازیگران بی نظیر بودند .

شخصیت وینستون ولف یک شخصیت مطمئن و بسیار خونسرد ، کرکتر بسیار خوبی بود .

ادامه دارد ...

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

8. کاربر مقابل از Khosro عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

H@T@M (جمعه ۱۱-۱۱-۱۳۹۲)

9. Top | #6
    Awards:
    Discussion Ender

عنوان کاربر
    گروه نقد و بررسي
    شماره عضویت
    783
    Level
    1
    اول از همه رنگ فونت عوض میشه طبق معمول همیشه

دوم آقا خسرو قرار نبود فیلم رو لو بدیم.

و اما اینکه این معروف شد به داستان عامه پسند به خاطر خیلی خیلی بیش از حد عامیانه صحبت کردن و بردن الفاظ و کلماتی هست که کمتر در

صنعت سینما ازش استفاده میشه.ولی خب آقای تارنتینو که خودش نویسنده دیالوگها هم بوده این مسیر رو انتخاب کرد.اوایل خیلی بهش ایراد وارد شد.

اما بعد از مدتی که موج استقبال و تشویق و نظریات مثبت کارگردانان بزرگی چون فورد کاپلو رو بر انگیخت برخی از منتقدین سر سخت رو عقبنشینی داد.

دست خیلی از این بزرگان محدود بود.اما تارنتینو یه سبک نو ایجاد کرد.مثل براندو در آخرین تانگو در پاریس.

البته نظر شخصی خودم رو میگم که اصلا هم مهم نیست
    اگه پدر خوانده هم در انتخاب دیالوگهاش کمی آزاد تر بود شاید اونم یه جورایی جالبتر میشد.

یعنی یک یک..داستان رواید غیر خطی داشته از یک رستوران شروع و در همونجا تمام میشه.اول و آخر فیلم یکی هست در حالی که وسط فیلم همونجور که آقا خسرو گفت

فرق میکرد و جلوتر رفته بود.احساس میکنم این سبک رو خود تارنتینو به وجود آورد.دوستان نیاز به راهنمایی اگه اطلاعات دارین

البته یه تیکه های جالب هم داره مثل کشتن تصادفی یه شخص توسط تراولتا که خیلی جالب بود.

10. کاربر مقابل از center عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

H@T@M (جمعه ۱۱-۱۱-۱۳۹۲)

11. Top | #7
    Awards:
    Master Tagger

عنوان کاربر
    مدیر کـــــــــل باشگاه
    شماره عضویت
    8
    Level
    1
    با درود

ادامه

با پوزش از شما آقا مهدی گرامی

بله بزرگوار شما درست گفتید ، پست گذشته را ویرایش کردم تا همه داستان فاش نشود .

با شما هم اندیش هستم ، این شیوه را پیش از پالپ فیکشن ندیده بودم ( چند بخش کردن داستان ) .

گرچه پس از آن فیلم های زیادی ( به گونه چند بخشه ) ساخته شدند .

فیلمی هم به نام ممنتو ساخته شد که روند این فیلم وارونه است ، به گونه ای که از پایان به آغاز می رسد .

در این روش تارانتینو گامی نوین برداشت و دیگران ادامه دادند . تا جایی که بنده می دانم پیش از پالپ فیکشن چنین روشی نبود ، اگر دوستان می دانند برای ما بنویسیند .

با این همه به شما دوستان پیشنهاد می کنم این فیلم بسیار زیبا را با دوبله بسیار زیبایش از دست ندهید .

می خواستم بیشتر در مورد این فیلم بنویسم اما اگر چنین کنم داستان فیلم بی چون و چرا آشکار می شود .

پس آن را ببینید و دیدگاه هایتان را برای ما بنویسید .

پیروز باشید .

12. کاربر مقابل از Khosro عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

H@T@M (جمعه ۱۱-۱۱-۱۳۹۲)

13. Top | #8
    Awards:
    Discussion Ender

عنوان کاربر
    گروه نقد و بررسي
    شماره عضویت
    783
    Level
    1
    آقا تو دیوانه فرمودین ما را زیرا همانگونه که عرایض کردیم سلطانم فقط مجبور نیستین بیایید

در مورد فیلم بگویید.در مورد مطالب دیگر بگویید سطلانم.

14. کاربر مقابل از center عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

H@T@M (جمعه ۱۱-۱۱-۱۳۹۲)

15. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر باشگاه
    شماره عضویت
    1790
    Level
    1
    Overall activity: 13.0%
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    ممنون از مطلب خوبتون
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 2

کلمات کلیدی این موضوع